ANA SAYFA | Projelerimiz | E-Katalog | Iletisim  

 

   

 

Markalarimiz

 
Aydinlatma; 70.000 yil önce karanlik magaralarin duvarlarina oyma veya boyama yaparken atesin yaydigi isiktan faydalanilmasi ile baslamistir. Zamanla aydinlatmaya duyulan ihtiyacin artmasiyla çesitli çalismalara adim atilmistir. Ampul ile ilgili ilk çalismalar 1802 yilinda Ingiliz Humprey Davy tarafindan, platin ince bir seritten akim geçirilerek ilk enkandesan isiginin elde edilmesi ile baslamistir. Bunu takip eden bir dizi çalismanin sonucunda 1879’da ampulü gerçekten icat eden kisi o olmamasina ragmen ancak ampulün gelisimine büyük katkida bulunan Thomas Edison, evlerin pratik sekilde aydinlatilmasi konusunda önemli girisimlerde bulunmustur. Böylece modern aydinlatma devri baslamistir. Çalismalara 1907’de yilinda icat edilerek katilan LED sistemler ancak 1980-90’li yillarda yaygin bir kullanim alanina sahip olmustur. “Light Emitting Diode” yani “Isik Yayan Diyot” anlamina gelen LED lambalarin da girdigi aydinlatma sektörü artik sadece kullanicilarin dogru yerde dogru ürünü kullanmasina kalmisti. Bu da dogru mekân için, dogru aydinlatma hesaplarini yapabilecek bir uzman kadro ihtiyacini dogurmustur.
Aydinlatma tasarimi olarak günümüzde yeni bir iskolu haline gelen bu ihtiyaç, ofislerde dogru renk sicakligini bularak çalisma verimini artirirken, yol aydinlatmasinda lümen degerini saglayarak trafikte de büyük öneme sahip oldugunu göstermistir.
Her alanda ayri bir mühendislik ve tasarim yöntemi barindiran bu iskolu; aydinlatmanin yalnizca karanligi yok etmek için bir isik kaynagi kullanmanin yeterli olmayacagini göstermistir.Tüm bunlarin isiginda Kitoko Aydinlatma ve Mühendislik çözüm ortakligini yaptigi projelerde titizlikle hesapladigi tasarimlarda, dogru yerde dogru ürünü kullanarak yasam alanlarini ve kamusal alanlari aydinlatmaktadir.Dekoratif, mimari ve endüstriyel alanlarda genis ürün gamina sahip olan KITOKO dünya çapinda kalitesiyle ün salmis markalari bünyesine katarak aydinlik yoluna devam etmektedir.KITOKO’nun partnerlik ve distribütörlük yaptigi markalari bu sayfadan inceleyebilir, kataloglari indirebilirsiniz. Istediginiz ürün için ayrintili bilgiyi, gerekli tüm dökümanlari KITOKO müsteri iliskileri ile irtibata geçerek kolaylikla edinebilirsiniz.

 

Copyright © 2013 OKAYISU Aydinlatma Sanayi Iç ve Dis Ticaret Ltd. Sti. Tüm haklari saklidir.

 

   

Okayisu Aydinlatma Iç ve Dis Ticaret Ltd. Sti.

   

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat:5 No:204 - OKMEYDANI / ISTANBUL
Tel : +90 212 220 52 56
Fax : +90 212 221 46 52
Web : www.okayisu.com
Mail : info@okayisu.com